You are here: YAZARLAR ÜNAL İNANÇ Bu kitapları mutlaka okuyun

Bu kitapları mutlaka okuyun

e-Posta Yazdır PDF

 

Bu kitapları mutlaka okuyun....

 

Diyarbakır Cezaevi'nde Şemdin Sakık diye bir hükümlü var. İmralı'da ise Abdullah Öcalan. İkisi de ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum. Diyarbakır'da ki yaz günleri kırk dereceyi aşan sıcaklıkla, kış günleri ise on dereceye yaklaşan serin havayla boğuşur. İmralı'da ki ise sıcaktan soğuktan vareste yaşar. İkisi de üniversiteyi bitiremeden öğrenimlerine ara vermiştir. Birisi cezaevinde lisan öğrenmiş, Kürtçe konusunda uzmanlaşmıştır. Cezaevinde öğrendiği İngilizceyle okur ve yazar. Her ne kadar İmralı'da ki sayınlar sayını muamelesi yapılan kişinin adına kitaplar varsa da bir tanesini dahi onun yazdığına inanmam. Kürt açılımından sonra başlayan Kürt saçılımı bugünlerde yandaş ve paydaş medyada bol bol anlatılıyorsa da, akla tek bir sual geliyor; Daha önceleri nerelerdeydiniz?Çakma Mandela'dan ne bekliyordunuz? Diyarbakır'daki garibin bir türlü yayınlayamadığı kitabını Togan Yayınları yayınlamak cesaretini gösterdi.

 

Bu kitabı okuyun. Okuyun da, yaratılmak istenilen 'Çakma Mandela'yı tanıyın. Çıkacak sonuç ve alınacak ders birilerinin gaflet ve delaleti olarak ortaya çıkacaktır. Kitabın yayınlanması için uğraşırken anladık ki Adalet Bakanlığı'nın böyle bir yetkisi yok.

 

 

Bu kitabı okuyun, okuyun da Apo'yu anlatmanın övmeni serbest olduğu bir ülke tanıyın. O ülke sizin yaşadığınız ülke.

 

Tavsiye edeceğim ikinci kitap Siyasallaşan PKK Terörü. Yazarı Diyarbakır-Silivri arasında cezaevi arabalarıyla mekik dokuyan Jandarma Albay Cemal Temizöz.

 

Televizyonlarda ahkam kesen bilgiden yoksun allamelerin bu kitabı okumasını tavsiye ederim. Her iki kitabı da Togan Yayınları yayınlamaya cesaret etmiş.

Hani Başbakanımız dindar bir nesil yetiştireceğiz diyor ya, yukarıdan peygamberimize gelen emir oku... Temizözün kitabını dikkatle okuyun. PKK denilen belayı kimlerin bu ülkenin başına bela ettiğini görün.

 

Okuduğum üçüncü kitap Prof.Dr.Zekeriya Beyaz'ın Saidi Nursi ile ilgili kitabı. Kitapta tanıtılan kişi için meczup mu desem, art niyetle güdülenen bir insan mı desem... Ama Sayın Beyaz kitabında akla, mantığa, dine, ilime aykırı olan Nurculuk ve din istismarını, bilime dayalı o kadar güzel anlatıyor ki. Lütfen okuyun. Okuyun da Allah adına gerçeklerin nasıl yamultulduğunu, insanların nasıl kandırıldığını öğrenin.

 

 

Yorum gönderebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir.